Електричні конвектори для обігріву будинку

У зв’язку з постійно зростаючими цінами на газ, прилади для опалення приміщень, що працюють від електрики, набирають в наш час особливу популярність.

Серед поширених приладів, які допомагають встановлювати і зберігати оптимальну температуру всередині приміщень, можна виділити електричні конвектори.

Як влаштований електричний конвектор, і за яким принципом він працює

Конвектори, що працюють від мережі, мають плоску форму корпусу, і на вигляд схожі на звичайний масляний обігрівач.

Такі агрегати можна прикріпити на стіну, на рівні 10-15 сантиметрів від підлоги. Існують підлогові моделі електричних конвекторів, які можуть пересуватися на коліщатках.

Корпус подібного приладу оснащений однією або двома гратами, що знаходяться у верхній і нижній частині корпусу. Тен, вмонтований всередині приладу, обернутий в алюмінієвий кожух, а також має пластини, що розподіляють тепло. Тен, що нагрівається, оснащений згуртованою сталевою нержавіючою трубкою з магнезітной засипкою.

Такий тен може нагрітися до температури 1000°С, хоча на стінках приладу температура досягає лише 60-65°С, що є абсолютно безпечним для людини. Датчик, який знаходиться всередині приладу, контролює рівень заданої температури, і при перегріві апарату, автоматично вимикає його.

Випускаються моделі цих електрообігрівачів, з підвищеним захистом від вологи. Їх можна упевнено встановлювати в приміщення, де вологість повітря особливо висока.

Принцип роботи електричного конвектора грунтується на процесі конвекції. Крізь грати, що знаходяться внизу, проходить холодне повітря і проходить в тен. Радіатор тена розігріває повітря до заданої температури, і випускає його через грати згори. Зробивши кругообіг за об’ємом приміщення, охолоджене повітря опускається, і знову потрапляє через нижні грати всередину конвектора, після чого процес повторюється.

Сучасні моделі конвекторів оснащені вбудованим термостатом, який контролює виставлену температуру в приміщенні. Такі прилади працюють абсолютно безшумно, оскільки не мають вентилятора.

Переваги і недоліки електричних конвекторов

Серед плюсів, які можна поставити на користь вибору електричного конвектора, виділяють наступні:

  • Зручність використання і простота його монтажу;
  • Тривалість терміну безперебійної експлуатації (близько 15 років і більше);
  • Простота відходу (чищення від пилу);
  • Прийнятна вартість приладу;
  • Автоматичний контроль температури і просте програмування;
  • Відсутність шуму (окрім тихого клацання виключення і включення);
  • До 95 ПД (високий показник);
  • Миттєвий нагрів приміщення через декілька хвилин після включення приладу (тен нагрівається до максимуму вже через 30 секунд після включення).

Серед недоліків можна відмітити:

  • Витрата електроенергії (показник також залежить від тепловтрат самого приміщення);
  • Не підходить для основного обігріву будівель і приміщень з дуже великою площею;
  • Поступове зниження опалювальних властивостей упродовж постійного використання;
  • Утворення пересушеного повітря всередині приміщення, що обігрівається.

Різновиди электроконвекторов

Усі електричні конвектори можна класифікувати за типом розміщення і габаритами. Виходячи з того, можна виділити дві основні групи:

  • Підлогові конвектори (мають висоту близько 20 см);
  • Настінні конвектори (мають висоту близько 65 см).

У високих настінних конвекторах усередині знаходиться тен, який має більшу потужність і може швидше нагрівати повітря, чим підлоговий прилад. У великих настінних конвекторах робиться так звана “пічна тяга”, яка впливає на прискорений теплообмін всередині приміщення. Вага електричного конвектора настінного типу може коливатися від 3 до 9 кг, залежно від потужності радіатора і габаритів самого приладу.

Перевага підлогових конвекторів в їх властивостях. Такі прилади, з маленькою висотою (до 20 см) і великою шириною (від 30 до 300 см), із-за меншої інтенсивності роботи тена, більше рівномірно прогрівають приміщення. Таке прогрівання в основному спрямоване на нижні шари повітря, що є дуже комфортним для людини. Але мінусом такого типу приладу можна назвати те, що на нього можна наштовхнутися при пересуванні по кімнаті. Тому в деяких плануваннях кімнат для установки таких конвекторів передбачаються спеціальні ніші в підлозі, які можна закрити гратами.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *